Naše prášková lakovna se zabývá povrchovou úpravou železných, hliníkových či zinkovaných předmětů. Jedná se o moderní technologii, která nejlépe vyhovuje požadavkům pro povrchovou úpravu kovů. Práškové barvy jsou moderním a ekologickým řešením povrchové úpravy řady výrobků. Maximální rozměry pro lakovací linku jsou 2500 x 1100 x 500 mm.

Na očištěný povrch výrobku se nanáší prášková barva, která se ve vypalovací peci roztaví a následným vytvrzením dojde k vytvoření trvalého a pevného povrchu. Tento ekologický způsob aplikace barvy neslouží jen k tomu aby výrobek kvalitně vypadal, ale splňuje i vysoké nároky na vlastnosti povrchu výrobku.

Naše moderní vybavení práškové lakovny a odbornost zaměstnanců nám umožňuje plnit zakázky podle Vašeho přání v co nejkratších termínech, samozřejmostí je dohlížení na celý proces lakování a kontrola výsledné kvality.

Základním předpokladem pro úspěšné nanesení práškové nátěrové hmoty (PNH) je neznečištěný povrch podkladu. Proto součástí naší výrobní linky je velice kvalitní a moderní chemická předúprava. Tato předúprava je prováděna postřikovým způsobem ve čtyřech stupních, které zahrnují odmaštění s antikorozní a kotvící pasivací fosfátováním teplým oplachem, dva stupně studeného oplachu a sušení.

Po provedení správné předúpravy povrchu výrobku lze nanést PNH. Dnes se prakticky veškeré PNH nanášejí stříkáním v elektrostatickém poli. Společnou vlastností všech procesů toho druhu je, že částice prášku se kladně nabíjejí, zatímco lakovaný předmět je uzemněn. Výsledná přitažlivá síla stačí k vytvoření dostatečné vrstvy prášku (standardně 80 mikronů) na předmětu a udrží suchý prášek na místě, dokud se prášek neroztaví a nepřilne k povrchu (standardně 180 °C pokud výrobce neurčí jinou specifikaci). Naše lakovna využívá elektrostatické zařízení k nabíjení prášku, tzv. E-STA (CORONA).

 

Příjem zakázek a objednávek

pondělí-čtvrtek: příjem objednávek do 13h a příjem zakázek do 14h.

pátek: příjem objednávek do 12h a příjem zakázek do 13h.

Trumpf TruPunch 5000

Trumpf TruPunch 5000

High-End stroj TruPunch 5000 nově definuje produktivitu, procesní spolehlivost a flexibilitu.

Trumpf TruBend 5170

Trumpf TruBend 5170

TruBend série 5000 sjednocují inovační techniku a přesnost. Díky variabilním systémům zadního dorazu se dá bezproblémově obrábět velké spektrum dílů.

Fanuc robocut α-c600ia

Fanuc robocut α-c600ia

Rychlost, přesnost, hospodárnost a spolehlivost, to jsou synonyma pro nové drátové řezačky FANUC Robocut řady ALPHA CiA.

MAS fréza MCV 754 Baseline

MAS fréza MCV 754 Baseline

Zařízení Wagner Sprint X

Zařízení Wagner Sprint X

WAGNER Sprint set na kabinu je napojeno přímo na práškové centrum, tedy prášek je dodáván centrálně. Ovládací panel EPG Sprint-X umožňuje nastavení až 50 programů.

Aplikace práškové barvy

Aplikace práškové barvy

Výhody technologie:
Ruční Corona pistole s vzduchem čistitelnou kaskádou
Konstantní s spolehlivý výsledek lakování
Upevnění na lakovací kabině
Rychlé nastavování a úprava parametrů
Uložení až 50-ti programů

DOTACE